Sokszor a legegyszerűbb játék a legszórakoztatóbb, gondoljanak csak a papírrepülőre. Minden háztartásban megtalálható az alapanyag, kis kreativitással fejleszthető, és ha véletlen megsérül, akkor könnyen, olcsón pótolható. Mindenkinek akad egy ismerőse, aki ismer egy másik típust, de a neten is rengeteg terv kering, és egészen meghökkentő dolgokat lehet pusztán papírból összehozni.
Felismerte ezt a 44 éves izraeli vállalkozó, Shai Goiten is. A volt pilóta éppen gyerekeknek magyarázta az aerodinamika alapjait, amikor beléhasított a felismerés, hogy könnyedén motorizálhatná is a repülőket. A PowerUp ötlete aztán hamar a Kickstarterre költözött, ahol összejött a megfelelő támogatás, így ma már bárki megrendelheti a kütyüt.
Egy apró, burkolt nyomtatott áramkörről van szó, amely egy villanymotorhoz, és egy szervóhoz csatlakozik, egy vékony szénszálas törzsön keresztül. Az áramkört ragasztó nélkül rácsúsztatjuk egy alig pár lépésből hajtogatott papírrepülőre, a többi pedig az okostelefon dolga. A kapcsolat Bluetoothon jön létre, a légcsavar fordulatszámát pedig az érintőképernyőn lévő csúszkával szabályozzuk. A fordulásról a telefon giroszkópja gondoskodik, a telefont döntögetve manőverezhetjük a gépet.
A gyártó egy töltéssel nagyjából tíz percnyi játékot ígér, és viszonylag nagy, ötvenöt méteres sugarú körben repülhetünk. Az előbbiek miatt nem kell aggódni, hiszen a telemetria is biztosított, így folyamatosan látjuk a jelerősséget, és az akku pillanatnyi töltöttségét is. A levegőben töltött idő nem hangzik soknak, de szerencsére USB portról bárhol tölthető az apróság.
Azt, hogy tizennégyezer forintnyi dollár sok-e egy ilyen játékért, mindenki döntse el maga, de egy biztos: ha sérül a repülő, netán előtör belőlünk a mérnök, és építenénk valami újat, akkor csak egy papírt kell kihúzni a nyomtatóból. Kell ennél több?