Vajon van az olvasóink között egyáltalán olyan, aki nem legózott/legózik? És a legós múlttal/jelennel bírók közül ki nem álmodozott róla, mennyire jó lenne, ha az aktuális járgánya rendesen mozogna, menne előre-hátra, jobbra-balra? Ráadásul mindezt távirányítással?
Nos, egy valaki ma gazdagabb lesz egy ilyen távirányítós LEGO autóval. Még csak nem is kell valami nagy dolgot véghez vinni érte. Se jeles bizonyítvány, se egy hónap fekete pont nélkül, még a szemetet sem kell levinni.
Egyetlen kérdésre kell helyes választ adni. Illetve kettő lesz a kérdés, hogy egy egész picit nehezebbé tegyem a dolgot. Mindkettőre egy jól meghatározott választ tudok csak elfogadni, a készlet pedig azé lesz, aki a leghamarabb ad mindkét kérdésre tökéletes választ.
Eredményt itt a blogon hirdetünk, egy kis türelmet fogok kérni az érintettektől, nem tudom, ismét gép előtt tudok-e lenni, mire megérkezik az első megfejtés -sürgős tavaszi Bogár kirajzáson való részvételem van, ki tudja meddig tart.
Na, ne húzzuk az időt. Aki figyelmesen megnézte a képeket az előző posztnál, az láthatta, milyen műszaki megoldást használ több versenyző is a LEGO TT-ben azért, hogy az autó szabadmagassága a lehető legnagyobb legyen. Az első kérdés az, mi ez a bizonyos -igaz terepjáróknál is alkalmazott- megoldás? Egyetlen szó a válasz.
A második kérdés: melyik az a többcélú, eredetileg mezőgazdasági gép, amelyiknél ezt a futómű megoldást alkalmazzák évtizedek óta? A megfejtés egy márka és a típus, tehát két szó.
A matematikai dolgok iránt fogékonyak kedvéért: összesen három szó lesz a megfejtés, tehát három legyen a szavak száma, melyeket megfejtés gyanánt a kommentablakba beírtok. Ne legyen a szavak száma kettő, vagy kevesebb -de négy, öt, hat szó sem felel meg. Ha hétnél is több szót írtok ide megfejtés gyanánt, az tiszta időpocsékolás, mivel a feladvány megfejtéséhez pusztán csak három szóra van szükség.